IDPK v roce 2021

Aktuality, výluky a další informace

Vše / Plzeň - Sever / Plzeň - Jih / Plzeň - město / Klatovsko / Rokycansko / Domažlicko / Tachovsko

IDPK v roce 2020

1. Jednotná jízdenka

Cestování v Plzeňském kraji nikdy nebylo jednoduší. Nyní Vám stačí pouze jedna jediná jízdenka! Díky novému dopravnímu systému lze v rámci jednotného tarifu cestovat v Plzeňském kraji ve všech osobních a spěšných vlacích, ve všech rychlících a expresech, v příměstských autobusech a MHD Plzeň. K cestování opravdu stačí pouze jeden jízdní doklad, který funguje mezi všemi zapojenými dopravci.

IDPK v roce 2020

2. Posílení spojů a garance návaznosti

V celém kraji jsou posíleny dopravní spoje a některé dokonce jezdí ve zvýšené frekvenci, která se dá přirovnat k MHD. Navíc díky novému dispečinku IDPK dochází k pravidelnému sledování všech spojů a ke komunikaci s jejich řidiči a spoje na sebe tak velmi dobře navazují.

IDPK v roce 2020

3. Moderní vzhled a vysoký komfort

Všechny autobusy jsou zcela nové a nabízí opravdu vysoký komfort. Autobusy jsou částečně nízkopodlažní a s plošinou – pro snadnější nájezd vozíčkářů nebo kočárků. K dispozici je např. klimatizace, dvojitá skla, prodloužené sedačky a větší rozteč mezi nimi, USB nabíječky na mobily a tablety a na hlavních trasách také Wi-Fi.

IDPK v roce 2020

4. Mobilní aplikace a platby kartou

V mobilní aplikaci Virtuální karta je možné si zakoupit jednotlivé přestupní jízdné nebo třeba turistickou jízdenku. Jednotlivé jízdné lze koupit dopředu, v klidu domova nebo například až na zastávce, stačí pouze zvolit cílovou zastávku a datum a čas odjezdu jízdenka se v tento termín sama aktivuje. U řidiče pouze prokážete její platnost načtením QR kódu. Novinkou od 14. 6. je také možnost platit jednotlivé jízdné platební kartou. 

IDPK v roce 2020

5. Úspora peněz za cestování

Díky online kalkulátoru je možné si ceny jízdného zjistit dopředu, porovnat je v klidu domova, vše si promyslet a propočítat. Po zadání veškerých potřebných hodnot Vám kalkulátor spočítá nejvýhodnější jízdné či předplatné.

Tipy na výlet

1. 6. 2020
1. 6. 2020

Anketa

Uvítali byste přesměrování linky 361 Úterý - Všeruby - Plzeň z CAN na Terminál Hlavní nádraží i v pracovní dny?
72 %
28 %

Spolupracujeme

© 2021 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl