Úvod Veřejná doprava Archiv novinek Výjimky z uznávání tarifu IDPK

Výjimky z uznávání tarifu IDPK

V systému Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK) jezdí i dopravci, kteří uznávají pouze předplatné jízdné IDPK. Jsou to ČSAD AUTOBUSY České Budějovice, TRANSDEV STŘEDNÍ ČECHY a LEXTRANS BUS.

Pojede-li cestující na jednotlivé jízdné, platí u dopravce ČSAD AUTOBUSY České Budějovice jednotlivé jízdné toho konkrétního dopravce. V případě dopravců TRANSDEV STŘEDNÍ ČECHY a LEXTRANS BUS platí jednotlivé jízdné dle tarifu Pražské integrované dopravy (PID). Na lince 440323 Plzeň-Karlovy Vary (zajišťované dopravcem ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY) platí pouze kilometrický tarif pro cesty mezi Plzeňským a Karlovarským krajem. Více na https://www.idpk.cz/cz/tarify/

Kompletní tarif IDPK uznávají dopravci Plzeňské městské dopravní podniky, České dráhy, ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY a GW Train Regio. Kompletním tarifem IDPK se myslí předplatné jízdné (aktivované na Plzeňské kartě) a jednotlivé integrované jízdné (tj. přestupné jízdné, které je možné zakoupit pro jízdu z výchozí do cílové zastávky bez ohledu na přestupy a přestoupit mezi těmito vyjmenovanými dopravci).

Na dálkových a mezinárodních linkách platí tarif dopravců.

POZOR U dopravce Z-GROUP BUS (divize ČSAD autobusy Plzeň) není možné ve vozidle zakoupit jednotlivou jízdenku IDPK, cestující, který chce tarif IDPK na lince využít, musí do vozidla nastoupit s předem zakoupenou jízdenkou (Virtuální karta, jízdenka ze spoje jiného doprace apod.).

Všechny novinky

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl