Jezděte Plzeňskem s Virtuální kartou ve svém mobilu.

Chci vědět více

Jak to funguje?

Na základě Vámi zadané nástupní a výstupní zastávky Vám aplikace vyhledá všechna možná spojení v rámci IDPK, na které si můžete jednoduše zakoupit jednotlivé jízdné.

Mobilní aplikaci můžete využívat i jako nosič předplatného, které si můžete zakoupit přímo v mobilní aplikaci na e-shopu Virtuální karta (nelze však mít stejné předplatné na Plzeňské i Virtuální kartě zároveň). Pokud na části vámi zadané trasy platí zakoupené předplatné, cena jízdenky se automaticky sníží. Během nákupu jednotlivého jízdného můžete volit mezi možnosti vyhledání pouze přímých spojení či spojení s přestupem, vybírat dopravce, volit libovolný čas odjezdu a využívat dalších funkcí mobilní aplikace. Při vyhledání spojení se vám zobrazí všechny spoje, na které můžete jet na danou trasu v tarifu IDPK.

Nově budete moci kupovat jízdenky nejen pro sebe se zohledněním svých slev na jízdném, ale také pro další cestující (nákup jako tzv. spolucestující), v případě dalších cestujících také pro jejich libovolný počet. V případě vašich spolucestujících se nikdy nezohlední jejich předplatné jízdné, pokud jím disponují – každý cestující, který požaduje zohlednit předplatné kupony, je povinen zakoupit si jízdní doklady na mobilní aplikaci přihlášenou pod svým účtem.

Nové funkce

V čem vám ulehčí život

Tento samoobslužný systém Vám umožní využívat všechny výhody integrované dopravy ve svém mobilním telefonu. V mobilní aplikaci si můžete zakoupit předplatné i jednotlivé jízdné, objednat místenku pro kolo, objednat spoj na zavolání, vyhledat aktuální polohu spojů PMDP a další.

Stáhnout appku

Nákup jízdenky bez okamžitého zahájení platnosti

Při vyhledání spojení můžete zaškrtnout políčko „Odložená aktivace“. Následně Vám bude prodána neaktivní jízdenka, kterou si můžete libovolně aktivovat/stornovat po dobu její platnosti (30 dnů). Po její aktivaci již takto zakoupenou jízdenku stornovat nelze.

V případě využití místenky pro kola a nepřestupní jízdenka nelze zvolit odloženou platnost, protože tyto služby jsou přímo napojené na daný spoj.

Tip pro rodiče

Tímto způsobem můžete na telefon svého dítěte zakoupit více jízdenek na delší dobu. Dítě následně pouze zakoupené jízdenky aktivuje, aniž by cokoli samo platilo. Vaše bankovní karta je v bezpečí.

Storno jízdenky

Jízdenky IDPK lze před zahájením časové platnosti, případně před aktivací jízdenky libovolně stornovat.

Objednání spoje na zavolání

Nově si můžete objednat spoj na zavolání dopravce ARRIVA Střední Čechy i přes mobilní aplikaci. Nemusíte tedy již volat na infolinku IDPK ani používat formulář na webu IDPK k objednávce spoje na zavolání, pokud využijete služeb mobilní aplikace.

Místenky pro kola

Již tradičně vyjíždí naše modré autobusy s možností přepravy kol. Nově si můžete naplánovat výlet, zakoupit jízdenku a zaškrtnout během nákupu možnost rezervace míst pro jízdní kola na vybraném spoji, který přepravuje pravidelně jízdní kola. Po zaškrtnutí tlačítka se vám automaticky prodá v případě volné kapacity i odpovídající jízdenka pro vaše jízdní kolo včetně bezplatné místenky pro kolo. Místenku pro kola je možné koupit na daný spoj nejpozději 30 minut před vyjetím spoje z jeho výchozí zastávky.

Tip pro cyklisty

Místenku pro kola můžete využít mimo jiné na lince 440523 Plzeň – Brdy. Při nákupu v mobilní aplikaci zvolte trasu Plzeň – Míšov. Vyberte si spoj linky 440523. Počet volných míst pro kola vlevo dole u každého spoje. Následně stačí v procesu zakoupení jízdenky zakliknout tlačítko přidat kolo. Z Míšova můžete udělat výlet na Padrťské rybníky. Zpět se do Plzně můžete dostat vlakem z Rokycan, případně stejnou autobusovou linkou. Místenky pro kola je možné využít pouze pro vybrané autobusové spoje.

Nepřestupní jízdenka

Nově lze zakoupit nepřestupní jízdenku i z mobilní aplikace. Jízdenka se automaticky nabídne při zvolení trasy, kterou lze vykonat do 10 km včetně jedním spojem. Tato jízdenka je určena a je cenově výhodná pro krátké trasy vedoucí před více zón.

Jak na to?

Jak na to ?

Prostředí webové i mobilní aplikace je intuitivní. Ale pokud chcete mít vše 100% pod palcem, připravili jsme i podrobný návod. Podívejte se, jak začít cestovat pohodlněji krok po kroku.

Stáhněte si aplikaci

Stáhněte si mobilní aplikaci Virtuální karta a proveďte registraci. Ihned můžete začít s nákupem jednotlivých jízdenek. Platba probíhá přes Apple Pay či on-line bankovní kartou.

IOSAndroid

Registrujte se

V případě, že chcete nakupovat dlouhodobé jízdné (tj. předplatné), je třeba účet personifikovat. Vyplňte osobní údaje a nahrajte portrétovou fotografii (klidně pořízenou mobilním telefonem). Při nákupu kuponu, ať už v mobilní aplikaci nebo na e-shopu, si vyberete nosič. Vyberte si ten nosič, který máte vždy u sebe. Nosič je následně možný změnit, trvá to vždy hodinu.

Registrace

Ověřte si profil

Pokud máte nárok na zlevněné jízdné, pak přejděte na stránku „Mé profily“ (v mobilní aplikaci záložka „profil“ a posléze volbu „Mé profily“). Automaticky byste zde měli mít aktivní „přenosný – časově neomezený“. Pokud máte nárok na zlevněné jízdné či jízdné zdarma, je třeba přidat nový zákaznický profil. V tomto případě je nutná návštěva Zákaznického centra PMDP (Denisovo nábřeží 12, Klatovská 12) nebo prodejního místa v Plzeňském kraji, které tuto službu poskytuje (Bezdružice, Domažlice, Horšovský Týn, Kralovice, Nepomuk, Sušice a Tachov). Zde je třeba prokázat nárok na daný profil (např. potvrzení o studiu, průkaz ZTP apod.).

Seznam míst

Kupte si předplatné

Po registraci, personalizaci a případně ověření profilu na zákaznickém nebo prodejním místě si můžete sami z pohodlí domova nahrávat předplatné přímo v aplikaci nebo v e-shopu Virtuální karta. Hodinu od zakoupení předplatného příp. ověření slevového profilu můžete cestovat vozidly IDPK bez nutnosti další validace.

Dobít předplatné

Často se ptáte

Změnu údajů provedete po přihlášení k Vašemu účtu v záložce „můj účet“.

Nákupy v aplikaci je možné provádět pouze on-line, ale pokud již máte zakoupený předplatný časový kupón, můžete se jím prokazovat, aniž byste potřebovali internetové připojení.

Stejným způsobem postupujte i v případě, že si zapomenete mobilní telefon/platební kartu. Revizor či revizorka v tomto případě protokol o přepravní kontrole vypíše, ale stačí přijít do 15 kalendářní dnů s nabitým mobilním telefonem na Doplatkovou pokladnu v Tylově 12 Plzeň a prokázat, že máte nabitý časový předplatný kupón, a pokuta vám účtována nebude.

Stejným způsobem postupujte i v případě odcizení nebo výměny mobilního telefonu/platební karty. Přihlaste se ke svému účtu a přiřazený mobilní telefon/bezkontaktní platební kartu si zablokujte (záložka „identifikátory“, tlačítko „blokovat“). Časové předplatné si převeďte na nový mobilní telefon/bezkontaktní platební kartu (záložka „jízdní kupóny, tlačítko „převést kupón“). Časové předplatné bude aktivní do 1 hodiny od jeho převedení.

Chtěli byste se na něco zeptat?
Zavolejte nám na 378 035 477

Stáhnout aplikaci Virtuální karta

© 2022 POVED s.r.o.

Created by Beneš & Michl