Úvod Tarify Jednotlivé integrované jízdné Jednotlivé integrované jízdné

Jednotlivé integrované jízdné

Jednotlivé přestupní jízdné

Jednotlivé přestupní jízdenky jsou jízdenky platné pro cestu včetně přestupů ve všech spojích zařazených do IDPK. V systému IDPK je platnost jízdenky časově a zónově omezena - cestující na ni tedy může cestovat ve stanoveném čase a v rámci uvedených zón (oba údaje jsou vytištěny na jízdence). Maximální časová platnost jízdenky je 4 hod (síťová jízdenka) s výjimkou Turistických jízdenek a jízdenek pro zavazadla, které platí po dobu 24 hod od zakoupení. Cestující nemusí znát čísla/názvy zón, přes které chce cestovat – to za něj vyřeší odbavovací zařízení. Stejně tak za něj zařízení provede kontrolu, zda se pohybuje v rámci své časové a zónové platnosti.

Jízdenka může mít podobu:

  • papírové jízdenky s vytištěným QR kódem,
  • elektronické jízdenky v mobilu (Virtuální karta),
  • elektronické jízdenky nahrané na Plzeňské kartě (k této jízdence vám bude navíc vydán doklad o zaplacení, kterým se můžete případně prokázat, pokud vám při přestupu nepůjde načíst Plzeňská karta, na tomto dokladu není vytištěn QR kód).

Při nákupu jízdného nebo odbavení nelze kombinovat více identifikátorů (například Plzeňskou a Virtuální kartu). V případě nákupu jízdného přes aplikaci Virtuální karta tak zákazník případné nároky na slevu a předplatné musí mít nahrané ve svém personifikovaném profilu na Virtuální kartě.

Kontrola platnosti jízdenky při přestupu nebo kontrole ze strany revizora probíhá načtením QR kódu jízdenky (papírová jízdenka nebo jízdenka v aplikaci Virtuální karta) nebo přiložením Plzeňské karty s nahranou jízdenkou.

V případě, že jízdenku hradíte z elektronické peněženky Plzeňské karty, necháváte si na část cesty uznat předplatné nahrané na Plzeňské kartě nebo prokazujete svůj nárok na slevu přiložením Plzeňské karty k odbavovacímu zařízení, je vám jízdenka nahrána na Plzeňskou kartu a dále vydán doklad o zaplacení.

Jednotlivé nepřestupní jízdné

Nepřestupní jízdenka je vydána cestujícímu automaticky, pokud splní podmínky pro její vydání (vzdálenost mezi nástupní a výstupní zastávkou činí max. 10 km).

  • Jízdenka platí pouze pro spoj, pro který byla vydána bez ohledu na to, zda se nástupní a výstupní zastávka nachází ve stejné zóně (jízdenka není zónová).
  • Jízdenku nelze zakoupit pro přepravu pouze v zóně 001 Plzeň (tj. pokud se nástupní i výstupní zastávka nachází na území města Plzně)

Víte že, ….

… jedna cesta do 240 minut vás v rámci Plzeňského kraje může stát maximálně 82 Kč? A tuto jízdenku můžete použít i v MHD Plzeň?

… celodenní (24 hod.) jízdenka vás vyjde jen na 140 Kč? Nebo na 190 Kč, pokud chcete využít i MHD v Plzni? A tato jízdenka vám umožní cestu po celém území IDPK se všemi dopravci zařazenými do IDPK, včetně cesty v rychlíku a expresu.

… můžete k nákupu jízdenek využívat i mobilní aplikaci? Jízdenky si pohodlně zakoupíte předem v teple domova. Více o aplikaci zde.

… ve vlacích ČD i nadále na území IDPK platí tyto jízdenky: IN100, IN Business, IN Senior, Celodenní jízdenka (síťová), Skupinová víkendová jízdenka (síťová), Jízdenka na léto, Kilometrická banka či všechny mezinárodní jízdní doklady

…děti od 15 do 18 let, studenti do 26 let a senioři starší 65 let mohou při odbavení jako průkaz slevy využít Plzeňskou kartu, kde mají slevu nahranou, ale pro případ kontroly z Ministerstva dopravy se musí ve vozidle prokázat platným identifikačním dokladem (děti a senioři) nebo platným žákovským průkazem (studenti).

… můžete za jízdenky v linkových autobusech a ve vlacích nově platit také platební kartou?

… všechny přestupní jízdenky vydané ve vozidlech VLD, na nichž je uvedena zóna 001 Plzeň, jsou přestupní na všechny linky MHD Plzeň?

1.1        Přeprava zavazadel, jízdních kol a psů

Přeprava zavazadel, jízdních kol a psů (mimo schránu) je velmi jednoduchá – nezávisle na Vaší cestě lze pořídit doklad za 20 Kč s časovou platností 240 minut nebo 40 Kč s časovou platností 24 hodin. Doklad můžete během cesty využít ve všech spojích zařazených do IDPK, kterými budete cestovat. Jízdní doklady pro přepravu zavazadel dle tarifu IDPK neplatí pro přepravu zavazadel ve vozidlech dopravce PMDP, podrobné informace naleznete na zde.

Přeprava psa je v souladu s Vyhláškou č. 175/2000 Sb. možná pouze s nasazeným náhubkem po celou dobu přepravy.

1.2        Přeprava jízdních kol

Kola, lyže, zavazadla či živá zvířata se přepravují za poplatek 20 Kč (na dobu 240 minut), případně za 40 Kč (platí na 24 hodin). Pes ve schráně se přepravuje zdarma.

12. 4. 2024

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl