Úvod Veřejná doprava Spoje na zavolání od 31. 1. 2021

Spoje na zavolání od 31. 1. 2021

Od 31. 1. 2021 bude spuštěno objednávání spojů na zavolání.

Co znamená spoj na zavolání? 

Jedná se spoj nebo o části spoje, které do vybraných zastávek zajíždějí pouze v případě, že si cestující cestu do zastávky objedná.

Jak takový spoj poznám? 

V jízdním řádu je u času spoje nebo času v zastávce daného spoje symbol telefonu

Pokud je symbol v záhlaví celého spoje, jede na zavolání celý spoj. Tento symbol najdete i v poznámkách u spojů vyhleda-ných přes idos nebo krajský vyhledávač spojení.

Jak si spoj objednám? 

Když potřebuji nastoupit v zastávce, ve které je čas odjezdu označen symbolem spoje na zavolání (nebo celý spoj), mohu to provést třemi způsoby:

  • přes call linku IDPK 378 035 477
  • přes webový formulář: www.idpk.cz/nazavolani
  • u řidiče autobusu jakékoli linky dopravce ARRIVA

Při objednání je vždy nutné uvést přesný název nástupní zastávky a dále znát datum a přibližný čas odjezdu. Telefonické objednávky na čísle 378 035 477 je možné provádět denně v době 6:00 – 18:00, nejdříve 72 hodin předem, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje z výchozí zastávky daného spoje. Objednání spoje jedoucího mezi 18:00 a 6:00 následujícího dne a mimo pracovní dny je nutno objednat do 18:00 posledního předcházejícího pracovního dne.

Objednávky přes řidiče nebo přes webový formulář je možné objednávat nejdříve 72 hodin, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje. 

Jak objednám výstup v zastávce na zavolání?

Výstup v takové zastávce není třeba předem objednávat, pokud leží na spoji, který není celý na zavolání. Stačí na daném spoji nastoupit do vozidla a řidiči nahlásit výstupní zastávku, autobus do ní pak automaticky zajede.

Příklad

26. 7. 2022

© 2023 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl