Úvod Veřejná doprava Spoje na zavolání

Co znamená spoj na zavolání? 

Jedná se spoj nebo o části spoje, které do vybraných zastávek zajíždějí pouze v případě, že si cestující cestu do zastávky objedná.

Jak takový spoj poznám? 

V jízdním řádu je u času spoje nebo času v zastávce daného spoje symbol telefonu

Pokud je symbol v záhlaví celého spoje, jede na zavolání celý spoj. Tento symbol najdete i v poznámkách u spojů vyhleda-ných přes idos nebo krajský vyhledávač spojení.

Jak si spoj objednám? 

Když potřebuji nastoupit v zastávce, ve které je čas odjezdu označen symbolem spoje na zavolání (nebo celý spoj), mohu to provést třemi způsoby:

  • přes mobilní aplikaci Virtuání karta
  • přes call linku IDPK 378 035 477
  • přes webový formulář: www.idpk.cz/nazavolani
  • u řidiče autobusu jakékoli linky dopravce ARRIVA

Při objednání je vždy nutné uvést přesný název nástupní zastávky a dále znát datum a přibližný čas odjezdu. Telefonické objednávky na čísle 378 035 477 je možné provádět denně v době 6:00 – 18:00, nejdříve 72 hodin předem, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje z výchozí zastávky daného spoje. Objednání spoje jedoucího mezi 18:00 a 6:00 následujícího dne a mimo pracovní dny je nutno objednat do 18:00 posledního předcházejícího pracovního dne.

Objednávky přes řidiče nebo přes webový formulář je možné objednávat nejdříve 72 hodin, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje. 

Jak objednám výstup v zastávce na zavolání?

Výstup v takové zastávce není třeba předem objednávat, pokud leží na spoji, který není celý na zavolání. Stačí na daném spoji nastoupit do vozidla a řidiči nahlásit výstupní zastávku, autobus do ní pak automaticky zajede.

Příklad jízdního řádu

20. 6. 2023

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl