Úvod Veřejná doprava Tipy na výlet Cyklobusem na nejvyšší horu Českého lesa

Cyklobusem na nejvyšší horu Českého lesa

1042 metrů vysoká hora Čerchov je nejvyšším bodem Českého lesa. Na vrcholu hory stojí bývalá vojenská betonová věž a kamenná Kurzova rozhledna z roku 1905. Ta je přístupná veřejnosti a z jejího vrcholu můžete za dobré viditelnosti spatřit i vrcholky Alp.

Na vrchol se můžete dostat linkou 651, která propojuje Furth im Wald, Českou Kubici, Domažlice, Klenčí pod Čerchovem a Waldmünchen. Na všech spojích linky 651 je možné přepravit až 5 jízdních kol. Nově od tohoto roku platí na lince tarif IDPK včetně mezinárodní jízdenky Turista Plzeňskem a Bavorskem, takže se můžete z Domažlic bez obav vydat za hranice a jízdenku tak využít k poznávání bavorské části Českého lesa. Z vrcholu Čerchova se můžete pěšky nebo na kole vydat přes Pec pod Čerchovem, kde můžete navštívit Dřevorubecké muzeum, a poté pokračovat do Babylonu a zde využít možnosti koupání v přírodním koupališti nebo poznat okolí na dvou naučných stezkách - Naučná stezka Studánky kolem Babylonu vás zavede třeba k Labutí studánce nebo ke Křišťálové studánce. Při procházce po Čertově naučné stezce zavítáte třeba k Čertově kameni nebo si prohlédnete český křemenný val.

Komu by byl vrchol Čerchova málo, může v Klenčí pod Čerchovem navštívit Muzeum J. Š. Baara nebo Dům Českého lesa. Nad Klenčím se tyčí majestátní socha J. Š. Baara, je vzdálena asi 500 metrů od zastávky Klenčí pod Čerchovem, Výhledy.

V Domažlicích pak můžete navštívit Muzeum Chodska, modelovou železnici nebo důl Na Kole.

Tak neváhejte vyrazit na výlet, linka 651 jako jediná z cyklobusů v našem kraji je v provozu až do konce října.

 

Chci využít výhodnou turistickou jízdenku

13. 9. 2023

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl