Úvod Veřejná doprava Tipy na výlet Za šumavskými vodopády do Bodenmais

Za šumavskými vodopády do Bodenmais

Až do konce září jezdí víkendová linka 982 mezi Klatovy, Nýrskem, Svatou Kateřinou a Spolkovou republikou Německo. Na jejím území obsluhuje obce a města jako Lam, Eck, Arnbruck a Bodenmais.

Linka nabízí velké množství výletů nejen na území Bavorska, ale i v Čechách. Například z Janovic nad Úhlavou se lze pěšky dostat na zříceninu hradu Klenová, ze zastávky Nýrsko,Komenského je to zhruba 2 kilometry k zřícenině hradu Pajker.

V Lamu, na území SRN, lze přestoupit na vlaky směr Cham, nebo se vydat na vrch Ostrý. V Lohbergu můžete navšítvit ZOO Bayerwald-Tierpark, kde se seznámíte s faunou Šumavy. Město Bodenmais nabízí velké množství příležitostí pro volnočasové aktivity. Můžete sem jet linkou 982 nebo vlakem. Po výstupu na horu Silberberg nad městem je možné vychutnat si úchvatný výhled do okolí. Ve zbývající části lze odpočívat v městském parku, navštívit skleněný ráj firmy Joska, některou z místních restaurací (např. vyhlášenou, neobyčejně vyzdobenou provozovnu právě v areálu firmy Joska), pivovar či místní bazén nebo koupaliště v horkých letních měsících. Velmi oblíbený je též působivý a ochlazující vodopád Hochfall Wasserfall v lesích nad městem. Dalším oblíbeným turistickým cílem jsou vodopády Risslochwasserfälle (největší vodopády v Bavorském lese). Od vodopádů lze po turistické stezce pokračovat až na Velký Javor.

Pro cestu do Bavorska můžete využít turistickou jízdenku IDPK Turista Plzeňskem a Bavorskem za 240 Kč pro jednotlivce nebo za 360 Kč pro skupinu (2 dosplěí a až tři děti do 15 let). Nezapomeňte, že tuto jízdenku můžete využít také pro cestování s bavorskými dopravci na území okresů Cham, Regen a Freyung-Grafenau. 

Bez jízdenky Turista Plzeňskem a Bavorskem je možné na lince pouze po území SRN cestovat pouze s tarifem VLC (www.vlc-tarif.de), u nějž je možná platba pouze v eurech. 

 

Chci využít výhodnou turistickou jízdenku

2. 10. 2023

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl