Úvod Veřejná doprava Jak začít využívat dopravu v kraji

Jak začít využívat dopravu v kraji

Chcete-li začít pravidelně využívat dopravu:

1
Najděte si spojení
skrýt

Spojení si můžete vyhledat klasicky na IDOS nebo na našem vyhledávači spojení. Ten vám navíc napoví, přes jaké zóny IDPK budete cestovat.

2
Zjistěte, přes jaké zóny spojení vede
více info

Pokud si chcete pořídit předplatné jízdné IDPK, musíte vědět, pro jaké zóny si chcete předplatné zakoupit. A jak zjistíte, přes jaké zóny cestujete? Jednoduše. Při vyhledání spojení na IDOS najdete v detailech spoje zóny IDPK, v našem vyhledávači se vám zobrazí přímo ve výsledcích hledání. Zóny najdete také v jízdních řádech vlaků i autobusů.

Pokud cestujete na jednotlivé jízdné, pak vás hledání zón nemusí trápit. Ve vozidle, na přepážce nebo v mobilní aplikaci si koupíte jízdenku do své cílové zastávky a na jízdence budete mít vytištěno, v jakých zónách můžete cestovat. A to, zda cestujete v povoleném území, za vás zkontroluje strojek v autobusu nebo průvodčí.

3
Využijte slevy
více info

Při cestování v Plzeňském kraji můžete využívat státem nařízené slevy, ale také slevy nařízené Plzeňským krajem – ty jsou vázány na Plzeňskou kartu. Výše slev se také liší v případě, zda cestujete ve vnějších zónách nebo v Plzni a zda využíváte jednotlivé jízdné nebo předplatné jízdné.  

Podrobné informace o nabízených slevách najdete zde.

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl