Úvod Aktuality Od neděle 14. června vyzkoušejte novou dopravu Plzeňského kraje s akční jízdenkou za 12 Kč!

Od neděle 14. června vyzkoušejte novou dopravu Plzeňského kraje s akční jízdenkou za 12 Kč!

Dne 14. června vyjede po kraji 315 nových modrých autobusů. Novým dopravcem veřejné dopravy po Plzeňském kraji se stala ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY.

Změnu dopravce a zavedení nové dopravy bude doprovázet v autobusech modré flotily od 14. do 30. června tzv. akční jízdenka za 12 Kč (se státními slevami pro děti, studenty a seniory za 3 Kč) na území Plzeňského kraje, která má nalákat cestující, aby si vyzkoušeli nové komfortní autobusy. Jedná se o nepřestupní jízdenku a je přitom jedno, jak bude cesta dlouhá. 12 Kč a méně (při uplatnění státních slev)  zaplatíte ve zmiňovaném období např. z Tachova do Plzně nebo z Plzně do Losiné.

Uvedenou akční jízdenku, platnou pro vnější zóny Plzeňského kraje, lze zakoupit pouze u řidiče v autobuse IDPK platební kartou nebo hotově. Zakoupené předplatné platí beze změn.

Od 1. července pak začne v celém kraji platit nový přestupní tarif IDPK. Jedna jízdenka bude platit na autobus, vlak i vybrané MHD (a to včetně MHD Plzeň). Nový tarif sjednotí ceny jízdného v autobusech i vlacích. „Maximální cena základní přestupní nezlevněné jízdenky bude 72 Kč, např. ze Železné Rudy nebo Sušice do Plzně. Z Rokycan, Třemošné, Dobřan nebo Nýřan do Plzně bude jízdenka stát 26 Kč, z Plas, Blovic nebo Přeštic do Plzně 36 Kč, ze Zbiroha nebo Stříbra do Plzně 46 Kč, z Klatov či Žihle do Plzně 56 Kč, z Domažlic nebo Tachova do Plzně za 66 Kč,“ uvádí příklady Zdeňka Kmochová ze společnosti POVED, organizátora veřejné dopravy v Plzeňském kraji a dodává: „Všechny uvedené jízdenky platí současně na MHD v Plzni. I jednotlivá jízdenka bude zónová, stejně jako předplatné. Cestující si ale nemusí pamatovat názvy ani čísla zón, stačí znát správný název zastávky, do které cestuje,“ dodává Kmochová.

I nadále bude v platnosti předplatné a také slevy Plzeňského kraje. Určité výjimky budou na mezikrajských relacích do ostatních krajů, nicméně v rámci Plzeňského kraje, resp. obvodu IDPK, bude prakticky vždy platit tarif Plzeňského kraje. „Ve vlacích bude platit tarif dopravců na mezikrajských či mezistátních relacích, v rámci Plzeňského kraje v plném rozsahu pouze v rychlících a expresech objednávaných Ministerstvem dopravy,“ upřesňuje Pavel Purkart, specialista na železniční dopravu. V případě Českých drah bude možné jejich tarif využít do značné míry i pro cesty uvnitř kraje, ale cestující je povinen si takovou jízdenku zakoupit si v e-shopu ČD či aplikaci Můj vlak, jinak bude odbaven novým krajským tarifem. Jízdenky ČD jsou však v IDPK nepřestupné.

Veškeré informace o nové integrované dopravě Plzeňského kraje naleznete na www.idpk.cz nebo sociálních sítích Facebook a Instagram IDPK.cz.

Informace zveřejnily např. obce:

Kbelany: Odkaz zde

Chotěšov: Odkaz zde

Nepomuk: Odkaz zde

Nezbavětice: Odkaz zde

 

22. 6. 2020

Všechny aktuality

© 2020 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl