Úvod Aktuality Změna linek 27 a 30 od 7. 4. 2021

Změna linek 27 a 30 od 7. 4. 2021

V souvislosti s pokračující výstavbou západního komunikačního okruhu dojde s platností od zahájení denního provozu 7. 4. 2021 ke změnám v provozu linek 27 a 30 v oblasti Košutky.

Linka 27

Stávající trasa bude nahrazena novou trasou U Ježíška – Nemocnice Privamed – Sokolovská.

V centru města (úsek mezi Mrakodrapem a konečnou zastávkou „U Ježíška“) budou spoje linky 27 obsluhovat zastávku „Pařížská“ ve směru k Hlavnímu nádraží a zastávky „U Ježíška“, cca 50 metrů od Mikulášské ulice směrem k Prokopově ulici. 

Na Lochotíně budou spoje linky 27 odkloněny z Kotíkovské ulice Karlovarskou ulicí do křižovatky Karlovarské, Gerské a Sokolovské ulice, kterou pojedou přímo do Sokolovské ulice, kde 50 metrů za křižovatkou bude zřízena zastávka „Sokolovská“. Výstup a nástup cestujících bude prováděn v rámci jednoho nástupiště. 

Z důvodu uzavírky křižovatky Karlovarské a Studentské ulice nebude moci být linka 27 vedena na Košutku a budou tak pro linku 27 zrušeny zastávky „NC Úněšovská“ a „Sídliště Košutka“.

Provoz linky dle nového grafikonu. 

Linka 30

Trasa linky v oblasti Košutky se s ohledem na změnu dopravního režimu ve Studentské ulici změní. Spoje ke Globusu pojedou nově obousměrně Krašovskou a Úněšovskou ulicí. Z tohoto důvodu dojde ke změnám v obsluze níže vypsaných zastávek.

  • Hokejová hala – zrušena.
  • NC Úněšovská – v polohách beze změn. Současná zastávka směr Bory, bude konečnou výstupní zastávkou a stávající zastávka směr Košutka, bude počáteční zastávkou pro spoje ve směru na Bory.
  • Sídliště Košutka – zastávka pro spoje vedené ke Globusu bude umístěna v Úněšovské ulici cca 60 metrů od křižovatky Krašovské a Toužimské ulice.
  • nástupní zastávka v točce bude zrušena a přeložena. Pro spoje začínající v zastávce „Sídliště Košutka“ a současně zastávka pro spoje od Globusu, bude umístěna v Krašovské ulici cca 140 metrů od křižovatky Krašovské a Toužimské ulice u provizorního nástupiště při místním autobazaru.

Provoz linky dle nového grafikonu.

www.pmdp.cz

29. 3. 2021

Všechny aktuality

© 2021 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl