Úvod Veřejná doprava Novinky Spuštění provozu mezinárodní linky 982 Klatovy – Bodenmais 5. 6. 2021

Spuštění provozu mezinárodní linky 982 Klatovy – Bodenmais 5. 6. 2021

5. 6. 2021 vyjíždí po roční přestávce mezinárodní linka 982, která již několik let spojuje Nýrsko se Spolkovou republikou Německo. S ohledem na zvýšení atraktivity linky byla nově prodloužena až do lázní Bodenmais. Linka jezdí v pracovní dny a o víkendech, a to od 5. června do 26. září. O víkendech spoje zajišťuje dopravce ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, na lince platí tarif IDPK (po českém území i pro mezistátní cesty). Pro jednotlivé jízdy pouze po území SRN platí tarif VLC (www.vlc-tarif.de), u nějž je platba pouze v eurech. Na lince platí nová síťová jízdenka Turista Plzeňskem a Bavorskem, tato jízdenka neplatí na návazných vlakových spojích v SRN!

První ranní spoj navazuje v Nýrsku u vlakového nádraží na vlak z Plzně, následně jede přes Svatou Kateřinu, Lam, Arnbruck do Bodenmaisu. I při cestě odpoledne zpět spoj navazuje v Nýrsku na vlak do Klatov a Plzně.

Tipy na výlety naleznete níže v přiloženém plakátu:

V pracovní dny zajišťuje dopravu dopravce Wenzl, přičemž nástup po českém území je možný již s předem zakoupenou jízdenkou (např. z mobilní aplikace či z jiného spoje IDPK). V pracovní dny jezdí spoje z Nýrska dále do Hamrů

 

26. 8. 2021

Všechny novinky

© 2021 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl