Úvod Veřejná doprava Novinky Spuštění skibusu Klatovy – Železná Ruda – Arber

Spuštění skibusu Klatovy – Železná Ruda – Arber

V sobotu 7. 1. 2023 vyjede na zcela nové lince 983 skibus z Klatov přes Gerlovu Huť a Železnou Rudu až na německý Großer Arber (Velký Javor). Linka bude v provozu každou sobotu a neděli od 7. 1. do 4. 3. 2023. Časové polohy spojů jsou uzpůsobeny k provozu ve skiareálech po trase.

Linka 983 bude provozována v trase Klatovy – Běšiny – Čachrov – Gerlova Huť – Železná Ruda – Bayerisch Eisenstein – Arber.

Mezi městem Klatovy a vrcholem Velkého Javorubudou v provozu dva páry spojů, další tři páry spojů pojedou s návaznostmi na drážní dopravu mezi Železnou Rudou a Velkým Javorem. První spoj vyjíždí v 7:00 z klatovského autobusového nádraží a na Velký Javor dorazí v 8:21, poslední spoj z Velkého Javoru do Klatov v 16:55. Mezi tím pojedou samozřejmě další spoje do Železné Rudy. Jízdní řád je ke stažení zde.

Na lince platí tarif IDPK včetně jízdenky Turista Plzeňskem a Bavorskem, GUTi a Bayerwald Ticket (vnitrostátní přeprava po českém území a mezinárodní přeprava) Pro jízdy čistě po německém území platí tarif VDW (Verbundtarif DonauWald).

Hodinový takt na lince RB36 Zwiesel - Grafenau

Dále cestující upozorňujeme, že na síti Waldbahn je nově zaveden hodinový interval na vlakové lince RB36 mezi stanicemi Zwiesel a Grafenau. Jízdní řády jsou ke stažení zde:  https://www.laenderbahn.com/waldbahn/ 

Upozorňujeme cestující, že během zimní sezony neplatí na síti Waldbahn jízdní doklady IDPK, uznávání bude řešeno opět od letní sezony. Je možné využít nabídek dopravců, doporučujeme jízdenky ČD Region Plzeňský + Německo: https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-27108/

 

20. 12. 2022

Všechny novinky

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl