Úvod Veřejná doprava Novinky S turistickou jízdenkou IDPK na výlet do jižních Čech

S turistickou jízdenkou IDPK na výlet do jižních Čech

Od 11. 6. 2023 dochází na základě dohody mezi Plzeňským a Jihočeským krajem k výraznému rozšíření územní platnosti turistických jízdenek Turista Plzeňskem a Turista Plzeňskem a Bavorskem do jižních Čech.

Cestující využívající tarif IDPK již dnes mohou využít jízdenky IDPK pro cesty do oblasti Blatné či Strakonic. S celodenními jízdenkami Turista Plzeňskem je možné od 11. 6. 2023 nově cestovat na mnohem větší části jihočeského území. Díky dohodě krajů budou moci cestující využít veřejnou dopravu pro cesty i do jihočeské části Šumavy či do oblasti Prachaticka.

Jízdenku není přitom vůbec složité získat, možností nákupu existuje celá řada.  Zakoupíte ji u průvodčího ve vlaku na území Plzeňského kraje, u řidiče autobusu modré flotily, na pokladně ČD v Plzeňském kraji, ale také na e-shopu ČD, v mobilní aplikaci Můj vlak a v neposlední řadě v mobilní aplikaci Virtuální karta.

Seznam linek na území okresů Strakonice a Prachatice, kde nově platí turistické jízdenky IDPK, ceny jednotlivých jízdenek či tipy na výlety do Jihočeského kraje najdete zde.

20. 10. 2023

Všechny novinky

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl