Úvod Veřejná doprava Novinky Posílení vlakového spojení mezi Horažďovicemi a Sušicí od 9. 6. 2024

Posílení vlakového spojení mezi Horažďovicemi a Sušicí od 9. 6. 2024

Od 9. června 2024 vyjedou mezi Horažďovicemi předměstím a Sušicí nové posilové vlaky, a to zejména v dopoledních hodinách a kolem poledne. Posílené spojení by lépe mělo vyhovět potřebám vodáků a turistů v letním období, kteří dopravu na této trati pravidelně využívají. Nové vlaky tak nabídnou další kapacitu pro cestování mezi těmito dvěma turisticky atraktivními místy. 

Nové spoje jsou znázorněny zeleně v jízdním řádu uvedeném níže, zpravidla budou v provozu v období od 9. června do 1. září 2024. Ostatní spoje zůstávají v provozu beze změny. Tímto krokem dojde také ke zrychlení spojení do/z Plzně, protože se výrazně zkrátí cestujícím doba přestupu ve stanici Horažďovice předměstí. Vyzkoušejte nové rychlejší spojení Plzně a Sušicka!

Jízdní řád

Na nové spoje budou nasazeny moderní motorové jednotky – samozřejmostí jsou sedačky s látkovým povrchem, částečná nízkopodlažnost, kterou ocení i rodiny s dětmi, funkční wi-fi či otvíráky na nápoje umístěné ze spodní strany podokenních stolečků. Ke zvýšení komfortu dále přispívají plně bezbariérové toalety a dostatek míst pro jízdní kola či kočárky v nízkopodlažní části motorových jednotek.

Víte že…

… v Sušici jsou velmi dobré návaznosti od velké části vlaků na MHD Sušice a autobusové spoje do regionu, například na Šumavu? Lze tak pohodlně pokračovat do centra města Sušice či atraktivních lokalit Šumavy jako jsou Srní, Modrava či Kvilda. Vyzkoušejte spoje IDPK i na delší výlety a budete příjemně překvapeni nejen komfortem, ale i cenou jízdného!

12. 6. 2024

Všechny novinky

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl