Úvod Veřejná doprava Novinky Návrh železničního jízdního řádu 2020/21

Návrh železničního jízdního řádu 2020/21

Od 13. 12. 2020 začne platit nový jízdní řád železniční dopravy. V návrhu jízdního řádu je možné nalézt jeho pravděpodobnou podobu. Návrh je k nalezení na stránkách Správy železnic https://www.spravazeleznic.cz/cestujici/jizdni-rad/navrh-jizdniho-radu-na-rok-2021 

S ohledem na skutečnost, že i pro jízdní řád 2020/21 předpokládá Plzeňský kraj trvalejší omezení vybraných spojů v souvislosti s negativními ekonomickými dopady v souvislosti s pandemií COVID-19, uvažuje mírně omezený rozsah dopravy dle aktuálně platného jízdního řádu od června 2020. Ten je zveřejněn zde: https://www.spravazeleznic.cz/cestujici/jizdni-rad. Připomínky proto prosím směřujte k této verzi. Území Plzeňského kraje se týkají trati 160, 162, 170, 175 - 178, 180 - 186, 191, 192. 

S ohledem na časovou náročnost a nutnost projednání připomínek s více subjekty budou připomínky evidovány a nemusejí být vyřízeny ve standardní době 30 dnů. Na včas zaslané připomínky obsahující všechny náležitosti bude reagováno nejpozději v průběhu měsíce srpna 2020. 

Jak podat připomínku k návrhu jízdního řádu pro regionální železniční dopravu Plzeňského kraje?

Pokud máte připomínku k návrhu jízdního řádu regionální železniční dopravy (převážně spěšné a osobní vlaky), uveďte vždy ve své zprávě následující údaje:

  • číslo vlaku a čas odjezdu z konkrétní železniční stanice,
  • den jízdy – např. jízdy v pracovní dny, v sobotu, v neděli, denně,
  • důvod cesty – do zaměstnání (začátek a konec směny, místo), k lékaři, do školy (začátek a konec vyučování), nahodile podle potřeby, sezónní cestování,
  • odkud a kam je cestováno a kolika osob se připomínka týká.

 

Případné připomínky lze zasílat do 19.7.2020 přes odkaz na našem webu - Napište nám (https://www.idpk.cz/cz/napiste-nam/)

Připomínky nemají charakter stížnosti a nebudou jako stížnost vyřizovány.

Připomínky nezasílejte na adresu dopravců, tj. Českých drah a GW Train Regio.

27. 8. 2020

Všechny novinky

© 2022 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl