Úvod Veřejná doprava Tipy na výlet Na výlet do Železné Rudy a na vrch Arber

Na Velký Javor linkou 983

Pro tento rok jsme si pro vás připravili poptávanou novinku v podobě linky 983 (Klatovy –) Železná Ruda – Arber (Velký Javor).

Linka vás doveze nejen pod spodní stanici lanovky vedoucí na Velký Javor, odkud se na vrchol nejvyššího šumavského kopce můžete vydat pěšky, na kole ale i zmíněnou lanovkou, ale třeba jen do Bavorské Rudy, kde se nachází Localbahnmuseum Bayerisch Eisenstein, tedy muzeum místních drah. V muzeu si na své přijdou malí i velcí. Unikátní je už samo nádraží Železná Ruda-Alžbětín, které se nachází přímo na státní hranici.

Výstup na Velký Javor můžete spojit také s návštěvou jezer Großen Arbersee a Kleiner Arbersee, které obě leží na opačných stranách Velkého Javoru. Pod prvním z jmenovaných se nachází i malé vodopády.

Linka 983 je koncipována jako cyklobus, jeden spoj převeze až pět jízdních kol. Doporučujeme tak vyjet na Velký Javor s kolem a poté se postupně vydat dolů směrem k Železné Rudě, nebo na druhou stranu do města Bodenmais. Cestou do Bodenmais se můžete pokochat výhledem na nejvyšší šumavské vodopády Rieslochfälle.

Na lince platí mezinárodní jízdenky IDPK a samozřejmě také jízdenky Turista Plzeňskem a Bavorskem.

 

Chci využít výhodnou turistickou jízdenku

2. 8. 2023

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl