Úvod Veřejná doprava Novinky Další posílení vlakového spojení mezi Horažďovicemi a Sušicí od 29. 6. 2024

Další posílení vlakového spojení mezi Horažďovicemi a Sušicí od 29. 6. 2024

Od 29. června 2024 vyjíždí mezi Horažďovicemi předměstím a Sušicí další nové posilové vlaky (a to nad rámec již zavedených vlaků od 9. 6. 2024), a to zejména v dopoledních hodinách a kolem poledne. Posílené spojení by lépe mělo vyhovět potřebám zejména vodáků a turistů v letním období, kteří dopravu na této trati pravidelně využívají a jejichž zájem o cestování v době letní sezóny roste. Nové vlaky tak nabídnou další kapacitu pro cestování mezi těmito dvěma turisticky atraktivními místy a především posílí kapacitu spojů, kde dochází pravidelně k jejich přeplňování.

Nové spoje přidané k 29. červnu jsou znázorněny žlutě v jízdním řádu uvedeném níže, zpravidla budou v provozu v období od 9. června do 1. září 2024 ve vybraných dnech. Ostatní spoje (i zavedené již k 9. červnu v jízdním řádu uvedené zeleně) zůstávají v provozu beze změny. Tímto krokem dojde také ke zrychlení spojení do/z Plzně, protože se výrazně zkrátí cestujícím doba přestupu ve stanici Horažďovice předměstí. Vyzkoušejte nové rychlejší spojení Plzně a Sušicka!

Jízdní řád 

Na nové spoje budou nasazeny moderní motorové jednotky – samozřejmostí jsou sedačky s látkovým povrchem, částečná nízkopodlažnost, kterou ocení i rodiny s dětmi, funkční wi-fi či otvíráky na nápoje umístěné ze spodní strany podokenních stolečků. Ke zvýšení komfortu dále přispívají plně bezbariérové toalety a dostatek míst pro jízdní kola či kočárky v nízkopodlažní části motorových jednotek.

 

Víte že…

… v Sušici jsou velmi dobré návaznosti od velké části vlaků na MHD Sušice a autobusové spoje do regionu, například na Šumavu? Lze tak pohodlně pokračovat do centra města Sušice či atraktivních lokalit Šumavy jako jsou Srní, Modrava či Kvilda. Vyzkoušejte spoje IDPK i na delší výlety a budete příjemně překvapeni nejen komfortem, ale i cenou jízdného!

 

9. 7. 2024

Všechny novinky

© 2024 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl