Úvod Ptáte se Novinky a benefity veřejné autobusové dopravy Plzeňského kraje!

Novinky a benefity veřejné autobusové dopravy Plzeňského kraje!

Cestující veřejnou dopravou po Plzeňském kraji se mohou od 14. června 2020 těšit na vítané novinky, a na více než 300 nových modrých autobusů. Ty s sebou přinesou vysoký komfort a pohodlnější cestování. 
 

Všechny nové autobusy v barvách Plzeňského kraje budou částečně nízkopodlažní, s plošinou pro vozíčkáře či pro kočárky. To zajistí pohodlnější nástup i výstup všem. Uvnitř autobusu bude pro tyto cestující vyhrazené dostatečné bezpečné místo.

K rychlejší odbavení ve všech nových autobusech pomůže možnost bezkontaktní platby kartou přes terminál u řidiče.

V parných letních dnech se cestující mohou těšit ve všech vozech na klimatizaci, která v kombinaci s dvojitými skly zaručí příjemnou cestu. Tato skla naopak v zimě zase pomohou udržet autobusy příjemně vytopené.

Obzvláště na delších trasách cestující v nových modrých autobusech jistě ocení prodloužené sedačky a větší rozteč mezi nimi. Ty zajistí vyšší komfort během cesty a více prostoru pro nohy. Všechny vozy nabídnout také USB nabíječky na mobily a tablety, a na vybraných linkách bude k dispozici i Wi-Fi připojení. Pro snadnou orientaci a přehled při cestě poslouží ve všech autobusech LCD displeje s hlášením zastávek.

Novinkou od 14. června bude fungující dopravní dispečink, který díky aktuálním informacím o zpoždění na trasách zajistí garanci návaznosti spojů. Informace o zpoždění se budou mimo jiné zobrazovat cestujícím na LCD obrazovkách přímo ve vozech.
 

Vítanou novinkou bude v budoucnu mobilní aplikace Virtuální Plzeňská karta, ve které si bude možné zakoupit jednotlivé přestupní jízdné dopředu, v klidu domova, nebo například až na zastávce. Jízdné se bude v rámci aplikace kontrolovat u řidiče přes QR kód, který je obsažený přímo v jízdence. Časem pak do aplikace přibude další příjemný bonus, a to zobrazování informací o volných místech v autobusech pro jízdní kola. Tato místa si v daném vozidle bude možné přes aplikaci i rezervovat.

Pro zjištění a porovnání cen předplatného naleznete na webových stránkách www.idpk.cz aktualizovaný online kalkulátor, ve kterém půjde snadno a rychle vypočítat cena potřebného předplatného pro dané zóny, přes které cestující jezdí.

Webové stránky www.idpk.cz jsou hlavním komunikačním kanálem. Na stránkách naleznete veškeré potřebné informace a kontakty, aktuální info o dopravě, výlukách, i vysvětlení, co vše se v červnu bude měnit.

Sledovat můžete také profil IDPK.cz na sociálních sítích Facebook a Instagram. Tam naleznete nejen aktuální informace o veřejné dopravě, ale také užitečné tipy na výlety či nejrůznější soutěže. Sociální sítě jsou vhodným komunitním místem, kde můžete přispět do diskuze, a kde vám POVED - organizátor veřejné dopravy Plzeňského kraje - odpoví na případné dotazy.
 

 
H
lavním claimem nové kampaně IDPK (Integrované dopravy Plzeňského kraje) je TUTO SE POVEDLO. Reflektuje pozitivní změny pro cestující veřejnou dopravou po Plzeňském kraji. Zároveň vtipně ukrývá odkaz na plzeňského organizátora veřejné dopravy POVED. Claim v sobě využívá plzenštinu, která propojuje všechny občany napříč Plzeňským krajem stejně jako integrovaná doprava. Nové moderní autobusy a vlaky, mobilní aplikace, lepší návaznost spojů, kalkulátor jízdného, jednotný tarif? Tuto všechno (a mnohem víc) se prostě povedlo!

30. 4. 2020

Všechny otázky

© 2021 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl