Úvod Veřejná doprava Novinky AKTUALIZOVÁNO: Nová opatření vlády k cestování veřejnou dopravou od 31.7.

AKTUALIZOVÁNO: Nová opatření vlády k cestování veřejnou dopravou od 31.7.

AKTUALIZOVÁNO:

  • Od 1. března do odvolání je nutné při cestě veřejnou dopravou mít chráněny dýchací cesty (nos a ústa) respirátorem třídy nejméně FFP2/KN95. Roušky již povolené nebudou.
  • Upozorňujeme cestující, že vlivem kontrol pohybu osob na hranici okresů složkami Policie České republiky a Armády České republiky může docházet ke zpoždění spojů.

REŽIM ODBAVENÍ SE NEMĚNÍ - tzn. cestující má právo k zakoupení jízdního dokladu z a do libovolné destinace. Zaměstnanec dopravce nedisponuje právy ke kontrole při přejíždění mezi jednotlivými okresy. 

Od 7. března 2021 do 11. dubna 2021 dojde na linkách veřejné linkové dopravy k zavedení prázdninového režimu jízdních řádů, školní spoje budou zrušeny.

AKTUALIZACE 31. 7.: Všem osobám se s účinností ode dne 31. července 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), které brání šíření kapének, a to:v prostředcích veřejné dopravy (viz bod 1b mimořádného opatření Vlády ČR).

Zákaz se nevztahuje na: osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen ochranný prostředek dýchacích cest , a jsou schopny tuto skutečnost prokázat lékařským potvrzením; tyto osoby jsou však povinny mít nasazen jiný ochranný prostředek dýchacích cest podle tohoto opatření, který je v lékařském potvrzení specifikován, vyjma případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvedeno, že dotyčná osoba nemůže mít nasazen jakýkoli ochranný prostředek dýchacích cest (viz bod 3ee mimořádného opatření Vlády ČR).

Osobám, které toto nařízení nerespektují, nebude umožněna přeprava spoji veřejné dopravy.

Děkujeme za pochopení.

Mimořádné opatření Vlády ČR ze dne 30. července 2021.

6. 8. 2021

Všechny novinky

© 2021 POVED s.r.o.
Nerudova 25, Plzeň

Organizátor veřejné dopravy v Plzeňském kraji a Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK)

Sledujte nás na Instagram

Created by Beneš & Michl